Pečené kuřecí stehna

Nejlepší jsou jídla, kdy člověk nepotřebuje hromadu hrnců a nádobí. Recept na pečené kuře s rýží je pravdu velmi jednoduchý. Oběd máte připravený během chviličky s minimálním úsilím. Pečené kuře je nejlepší s křupavou kůrkou a díky tomu, že se rýže peče společně s kuřetem získá výbornou chuť.

Postup
  1. Pekáč vymažeme kouskem másla a vložíme kuřecí stehna, které posypeme grilovacím kořením ze všech stran. Podlijeme vodou. Přikryjeme a dáme péct na 180°C cca 30 minut. Poté si připravíme rýži. Nakrájíme si cibuli na měsíčky a dáme restovat na kousku másla. Pak přidáme propláchnutou rýži a ještě restujeme tak 3 minuty. Po uplynutí půl hodiny si z pekáče na chvíli vyjmeme kuřecí stehna a přidáme rýži s cibulí. Pokud je potřeba ještě dolijeme vodou. Osolíme. Vložíme kuřecí stehna zpět, přiklopíme a pečeme dalších 20 minut. Poté ještě na konci kuře odklopíme a necháme tak 15 minut dopéct kůžičku. A můžeme podávat.
Ingredience
1 hrnek rýže
grilovací koření
sůl
2 proužky másla
1 ks větší cibule
2 ks kuřecí stehna
Galerie
Autor
Eva
08. 02. 2017

Hodnocení

Pro hlasování musíte být příhlášeni.

Diskuze

Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášení.
Eliška Suchánková 12:14 13. 07. 2017

Opravdu úžasný recept. Téměř žádná práce, žádné nádobí a výborná chuť. Rýže byla skvělá a chutná. Moc děkuji určitě budu dělat častěji.