Dort s karamelizovanými ořechy

Výborný a jednoduchý dort, který chutná po medovníku.

Domácí housky jako od pekaře

Recept na výborné a nadýchané domácí housky jako od pekaře. Z toho těsta lze vytvořit jak rohlíky, uzly či různé pletýnky. Těsto je díky sádla krásně jemné a i na druhý den jsou stále měkké a čerstvé. Pojďte si podle našeho receptu připravit krásně křupavé domácí pečivo, a pokud vlastníte domácí pekárnu máte přípravu téměř bez práce. Těsto se dá rovněž připravit klasickým způsobem pomocí kvásku.

Vepřové výpečky se špenátem

Vepřové výpečky se špenátem klasika naší české kuchyně. K výpečkům můžete podávat jako přílohu domácí bramborový knedlík. Vepřové výpečky můžeme také znát pod názvem moravský vrabec. Recept je velmi jednoduchý a zaručeně se Vám povede.

Těstoviny s pestem a rajčaty

Receptů na těstovin existuje velká řada. Nejoblíbenější jsou recepty na těstoviny, které Vás nenutí stát celý den u plotny, ale máte rychle připravený oběd. Náš recept je s bazalkovým pestem, které si jednoduše připravíte sami doma, ale můžete si práci ulehčit a již si hotové pesto koupit. Bazalkové pesto se skvěle hodí k rajčatům. Díky tomu si připravíte jednoduché a svěží jídlo.

Špagety carbonara

Špagety carbonara jsou jednoduché a velmi rychlé jídlo. Pokud nemáte dostatek času tak právě tyto špagety můžete rychle servírovat ať už na oběd či večeři. Pravé špagety carbonara neobsahují smetanu, ale pouze vaječné žloutky, Pancettu a parmazán. Naše verze je již trochu česká.

Bábovka tvarohová

Kdo má rád bábovky, které se nedrobí a nejsou suché tak vyzkoušejte právě tu naši. Bábovka tvarohová je krásně vláčná a dobrá i druhý den. A to díky právě obsaženému tvarohu. Kdy tvaroh je mléčný výrobek smetanové chuti. Tvaroh si je možné také připravit i doma. Má v kuchyni mnoho využití.

Smoothie z kiwi a banánu

Smoothie je nápoj, který je vyrobený z ovoce, zeleniny či jejich různých kombinací. Do smoothie si můžete přidat i mléko, vodu, džus či různé semínka, ovesné vločky apod. Fantazii se meze nekladou. K přípravě stačí pouze mixér. Velmi dobrá kombinace smoothie je z kiwi a banánu. Osvěží i zasytí zároveň.

Linecký koláč recept

Zdravější verze lineckého koláče. Celozrnná mouka je oproti bílé výživově hodnotnější. Obsahuje vitamíny, minerální látky, vlákninu a má nižší glykemický index. Koláč tím pádem zůstane déle čerstvý a krásně vláčný. Linecký koláč si můžete připravit s jakoukoliv náplní. Ať už s jablky, tvarohem či domácí marmeládou. Vždycky sklidíte úspěch.

Těstovinový salát z krabích tyčinek

Krabí tyčinky jsou ve skutečnosti připravovány z masa tresky, štik apod. Krabí tyčinky známe taky pod názvem surimi tyčinky. Jsou nízkokalorické a mají pestré využití. Mají pestré využití a u nás je velmi oblíbený těstovinový salát z krabích tyčinek. My si jej připravujeme v odlehčené verzi.

Mrkvový dort

Dnešním trendem je péct zdravěji a proč si teda nepřipravit luxusní mrkvový dort. Hodí se jak na oslavy narozenin, tak i jen tak pohoštění pro návštěvu. Je opravdu krásně vláčný a pokud ho necháte uležet do druhého dne nebudete litovat. Mrkev je v dnešní době dostupná a proto si pojďte s námi připravit jednoduchý dort.