Tagliatelle se špenátem a kuřecím masem

Tagliatelle jsou italské těstoviny, které jsou dlouhé a ploché. Podávají se s různými omáčkami. Proto je můžete kombinovat různě podle chuti. Tagliatelle se dají koupit jak chlazené tak i trvanlivé. Záleží, které si vyberete. Náš recept na tagliatelle je velmi rychlý a chutný. Oběd budete mít připraven za chviličku.

Svíčková omáčka

Svíčková omáčka patří mezi českou klasiku na našem stole. Svíčková omáčka se připravuje z kořenové zeleniny a smetany. Omáčka se podává s dobrým hovězím masem a houskovým knedlíkem. Pokud chcete překvapit rodinu slavnostnějším obědem připravte si svíčkovou omáčku podle Našeho receptu. Příprava ač se zdá není složitá.

Tortilla s kuřecím masem a zeleninou

Jednoduché a svěží jídlo jako je tortilla s kuřecím masem a zeleninou. Připravit si ji můžete jak k obědu tak i k večeři. Zeleninu můžete využít jakou najdete v lednici a doplnit oblíbeným dresingem.

Linecký koláč

Vzpomínky na mřížkový linecký koláč mám od babičky (od které mám také recept). Krásně křehké těsto a domácí marmeláda. Vždycky nám ho s láskou připravovala a moc jsme si na něm pochutnali. Proto jsme se rozhodli se s Vámi o tento recept podělit. Určitě nebudete litovat a zpříjemníte si chvíle u kávy či připravíte pro návštěvy. Variant na linecký koláč je mnoho, náš je klasicky s marmeládou. Lze jej také připravit s pudinkem, tvarohem či třeba jablky.

Hovězí vývar

Není nic lepšího než teplý, léčivý domácí hovězí vývar. Vývary patří mezi základ kuchyně a proto pravý hovězí vývar získáme dlouhým a pomalým varem. Dobrý hovězí vývar musí být čirý. Do vývaru můžeme přidat domácí nudle nebo třeba játrové knedlíčky. I když nemáte zkušenosti s přípravou vývaru, ničeho se nebojte. Postupujte podle Našeho receptu a zaručeně u rodiny uspějete.

Kakaové vafle

Pokud nevíte co dobrého si připravit na snídani zkuste právě tyto kakaové vafle. Jsou připraveny rychle a všem určitě budou chutnat. Můžete je podávat s ovocem, jogurte či zakysanou smetanou.

Maminčino kuře

Maminčino kuře je výborný recept na kuřecí stehna. Maminčino kuře se podává se těstovinami, slaninou, žampióny či houbami a játry. Chuť si zamilujete. Recept není nijak složitý.

Kynutý makový závin

Recept na kynutý makový závin není nikterak složitý, jak by se na první pohled zdálo. Závin je krásně nadýchaný a plný máků. Mák má plno blahodárných účinků na organizmus. Obsahuje vysoké množství vápníku, uklidňuje, přispívá k léčbě respiračním onemocněním a mnoho dalších.

Maková naplň

Výborná maková naplň, kterou využijete při pečení jak koláčů, buchet, závinů. Recept je jednoduchý.

Tvarohová náplň

Výbornou tvarohovou náplň uplatníte jak do buchet, závinů tak i do koláčů. Je krásně jemná a určitě stojí za vyzkoušení.