Margot kuličky

Pokud jste milovníkem této kokosové tyčinky, je toto cukroví stvořeno právě pro Vás. Je jednoduché a přitom výborné. Určitě si kuličky připravte z dvojité dávky, nebudete litovat. Jelikož u nás mizí ze stolu jako první. Hotové kuličky doporučujeme uchovávat v chladu.

Vánoční bábovka

Vánoční bábovka, ano slyšíte dobře. To je taková bábovka, která obsahuje výrazné koření jako je muškátový oříšek, kardamon, skořice, med a k tomu kombinace sušeného ovoce. Právě tyto chutě a vůně nám připomínají Vánoce. Proto jsme naši bábovku pojmenovali jako vánoční. Určitě vyzkoušejte.

Nepečené karamelové kuličky

Máme nejraději cukroví, které nezabere téměř žádnou práci a přitom je výborné. Jako bonus je to, že se dá připravit těsně před Vánoci a není potřeba, aby mělo nějaký čas na uležení. Kombinace karamelu a kokosu je opravdu skvělá, vyzkoušejte.

Medovo-ořechové trojhránky

Med a ořechy, to je ta pravá kombinace na Vánoce. Toto cukroví je snadné a výborné. Zdobíme čokoládovou polevou. Toto cukroví lze upéct 14 dní i tři týdny před Vánocemi. Uchováváme v suchu. Ořechy můžete použít jakékoliv, ať už vlašské, lískové či pekanové.

Bábovka bez mléka

Máte chuť na bábovku či buchtu a nemáte vůbec žádné mléko, jogurt, kyšku apod. U naší bábovky Vás přesvědčíme, že není potřeba žádného mléka. I přesto, bude krásně nadýchaná a vláčná. A další plus je to, že nemusíte vytahovat váhu a vystačíte si s pouhým hrnkem o objemu 250 ml. Kdo chce může si do bábovky přidat ořechy, kokos,kakao či kandované ovoce. Je opravdu skvělá

Smetanovo sýrová omáčka

Velmi rychlá a přitom opravdu chutná omáčka na těstoviny. Příprava Vám nezabere více než půl hodiny. Suroviny jsou běžně dostupné v každé domácnosti. V našem receptu je použit sýr niva. Lze, ale použít jakýkoliv plísňový sýr a nebo např. gouda či eidam.

Šuhajky

Šuhajky nebo li také Šuhajdy jsou výborné nepečené cukroví. Na stole u mé babičky nikdy nesměly chybět. Pokud je ještě neznáte, tak určitě se nebojte vyzkoušet. Na přípravu kromě ingrediencí budete potřebovat i papírové košíčky, bez těch se bohužel neobejdete.

Ořechová srdíčka

Ořechy neodmyslitelně patří k Vánocům. Proto i cukroví co obsahuje ořechy na svátečním stole mnoha rodin nechybí. Pokud jste ještě nikdy ořechové cukroví nepekli, máte teď příležitost to napravit. Je opravdu výborné. Hotové srdíčka můžete zdobit podle fantazie polevou čokoládou, citrónovou, žloutkovou apod.

Linecké cukroví zdravé

Pokud se o Vánocích nechcete vzdát svého oblíbeného lineckého cukroví a přitom si hlídáte štíhlou linii. Tak vyzkoušejte toto cukroví. Když si dopřejete pár kousků, Vaši váhu Vám to neohrozí a Vy nebudete mít výčitky svědomí. Linecké cukroví obsahuje hodnotnější žitnou mouku.

Smetanové cukroví

Cukroví ze zakysané smetany? Ano slyšíte dobře, i ze zakysané smetany se dá upéct výborné a přitom jednoduché cukroví. Nejlepší zakysaná smetana se hodí ta tučná. Hotové cukroví obalujeme ještě teplé v moučkovém cukru s pravou vanilkou. Určitě vyzkoušejte, vždycky ke klasickým osvědčeným druhům je třeba přidat i něco nového.