Žitné perníčky, které jsou ihned měkké

Hledáte inovaci ihned měkkých perníčků. Žijete zdravěji a i přesto si chcete vychutnat o Vánocích cukroví? Tak právě pro Vás je tento recept. Výhodou těchto perníčků je to, že nemusíte čekat až se uleží, ale jsou připraveny ke konzumaci ihned. Hotové perníčky můžete zdobit bílkovou polevou.

Špaldové vanilkové rohlíčky

Další ze zdravých receptů do Vaší sbírky. Je zde použita špaldová mouka, která má oříškový nádech a tím pádem se hodí na pečení sladkých dezertů a cukroví.

Miništoly

Klasickou vánoční štolu zajisté známe, ale co takhle si upéct podle našeho receptu miništoly. Jsou voňavé, plné kandovaného ovoce, mandlí, oříšků, vanilky a rumu. A k tomu skutečně jednoduché. Někdo může miništoly podávat i jako vánoční cukroví. Je velmi vhodné je nechat uležet.

Smažený patizon

Patizon je velmi zdravé a plné vitamínů. Obsahují velmi málo kalorií. Patizon podporuje trávení, působí močopudně a přitom mají velmi pozitivní vliv na náš kardiovaskulární systém. Patizony se hodí jak do koláčů, buchet, polévek či různých příloh. Této zeleniny máme plné zahrady a proto si pojďte s námi připravit klasiku, která se neomrzí. Hotové řízky z patizonu podáváme s bramborovou přílohou a nebo pouze se zeleninovým salátem.

Linecké cukroví těsto

Vychytat ten správný a přitom chutný recept na linecké cukroví je kolikrát těžké. My po mnoha pokusech a omylech, jsme narazili na tento recept a už žádný nehledáme. Každý rok se k němu vracíme. Baví nás jeho univerzálnost. Toto těsto lze obarvit jak kakaem, tak třeba kávou.

Margotková kolečka

Výborné a originální cukroví, kdy v náplni je použita tyčinka margot. Pokud rádi zkoušíte nové věci a i zavadíte na vánoční stůl nová cukroví, je tento recept stvořený právě pro Vás. Jsou skvělé a přitom se rozplývají na jazyku. Hotové margot kolečka zdobíme čokoládovou polevou a nastrouhanou margotkou.

Margot kuličky

Pokud jste milovníkem této kokosové tyčinky, je toto cukroví stvořeno právě pro Vás. Je jednoduché a přitom výborné. Určitě si kuličky připravte z dvojité dávky, nebudete litovat. Jelikož u nás mizí ze stolu jako první. Hotové kuličky doporučujeme uchovávat v chladu.

Vánoční bábovka

Vánoční bábovka, ano slyšíte dobře. To je taková bábovka, která obsahuje výrazné koření jako je muškátový oříšek, kardamon, skořice, med a k tomu kombinace sušeného ovoce. Právě tyto chutě a vůně nám připomínají Vánoce. Proto jsme naši bábovku pojmenovali jako vánoční. Určitě vyzkoušejte.

Nepečené karamelové kuličky

Máme nejraději cukroví, které nezabere téměř žádnou práci a přitom je výborné. Jako bonus je to, že se dá připravit těsně před Vánoci a není potřeba, aby mělo nějaký čas na uležení. Kombinace karamelu a kokosu je opravdu skvělá, vyzkoušejte.

Medovo-ořechové trojhránky

Med a ořechy, to je ta pravá kombinace na Vánoce. Toto cukroví je snadné a výborné. Zdobíme čokoládovou polevou. Toto cukroví lze upéct 14 dní i tři týdny před Vánocemi. Uchováváme v suchu. Ořechy můžete použít jakékoliv, ať už vlašské, lískové či pekanové.