Ořechová srdíčka

Ořechy neodmyslitelně patří k Vánocům. Proto i cukroví co obsahuje ořechy na svátečním stole mnoha rodin nechybí. Pokud jste ještě nikdy ořechové cukroví nepekli, máte teď příležitost to napravit. Je opravdu výborné. Hotové srdíčka můžete zdobit podle fantazie polevou čokoládou, citrónovou, žloutkovou apod.

Linecké cukroví zdravé

Pokud se o Vánocích nechcete vzdát svého oblíbeného lineckého cukroví a přitom si hlídáte štíhlou linii. Tak vyzkoušejte toto cukroví. Když si dopřejete pár kousků, Vaši váhu Vám to neohrozí a Vy nebudete mít výčitky svědomí. Linecké cukroví obsahuje hodnotnější žitnou mouku.

Smetanové cukroví

Cukroví ze zakysané smetany? Ano slyšíte dobře, i ze zakysané smetany se dá upéct výborné a přitom jednoduché cukroví. Nejlepší zakysaná smetana se hodí ta tučná. Hotové cukroví obalujeme ještě teplé v moučkovém cukru s pravou vanilkou. Určitě vyzkoušejte, vždycky ke klasickým osvědčeným druhům je třeba přidat i něco nového.

Vosí hnízda

Vosí hnízda patří mezi oblíbené nepečené cukroví. Výhodou tohoto cukroví je to, že je připraveno rychle a k tomu je opravdu výborné. Na ukončení vosích hnízd můžete použít buď piškot a nebo linecké kolečko. V dnešní době již vosí hnízda můžou mít různé tvary. Například stromečku či sněhuláku. Někdo z vosích hnízd udělá tučňáky. Každopádně ať tak nebo tak. Neměly by na Vašem svátečním stole chybět.

Celozrnné perníčky

Zdravější verze oblíbených perníčků, které nemůžou chybět téměř na žádném stole v domácnosti o vánočních svátcích. Mouka je použita špaldová a tím pádem je lépe stravitelná. Kdo dodržuje zdravý životní styl, tak se těmto perníčkům nemusí vyhýbat.

Opilé švestkové kuličky

Tak toto cukroví je pro opravdové chlapy. Obsahují totiž slivovici. Pokud si budete chtít připravit ,,jemnější" verzi těchto opilých kuliček, tak použijte pouze rum. Hotové kuličky poté obalujeme v čokoládové polevě (mléčné či bílé) a sypeme kokosem. Hotové kuličky uchovávejte v lednici.

Perníkové kuličky

Velmi známe jsou medovníkové kuličky, ale vyzkoušeli jste kuličky z perníku. Jsou výborné. Patří mezi cukroví, které stihnete připravit na poslední chvíli. Hotové kuličky skladujte v lednici.

Vánoční salám

Tento vánoční salám patří mezi naše oblíbené cukroví, jelikož nezabere příliš času a je opravdu moc dobré. Vánoční salám uchovávejte v lednici a před servírováním poté krájejte na plátky. Přejeme dobrou chuť

Vinné cukroví

Výborné a nadýchané vinné cukroví. A co víc, toto cukroví je výborné v tom, že zbytek vína můžete zkonzumovat při pečení cukroví. Hotové vinné cukroví se obaluje ještě teplé v moučkovém cukru s pravou vanilkou. Víno v cukroví není vůbec cítit, ale díky němu je krásně jemné. Vyzkoušejte a uvidíte, že jiné cukroví už péct nebudete. Ovšem dejte si pozor, ať to s konzumací vína nepřeženete :D, mohlo by se Vám cukroví spálit.

Tvarohová špaldová štóla

Štóla patří mezi pečený vánoční moučník, který má tradici v Německu. Štóla obsahuj sušené ovoce a také ořechy. Vrch je většinou sypán moučkovým cukrem. Tvar štóly vychází z ,,Ježíška, který je zabalený v plenkách. Proto je tvar bochníku. Tvarohová štóla ze špaldové mouky je zdravější verze štóly klasické. Je výborná a hned měkká.