Bounty tyčinky

Rychlé, jednoduché a efektivní cukroví, které je navíc opravdu výborné. Stačí nám k tomu pouhé 3 ingredience a můžete si pochutnat na cukroví. Toto cukroví uchovávejte v lednici.

Plněné perníčky

Kdo má rád klasické vánoční perníčky, určitě ocení tyto plněné perníčky, které jsou příjemnou obměnou. Určitě je budete připravovat každý rok... Perníčky se hodí i k Velikonocům. Jsou opravdu výborné. Můžeme je celé máčet do mléčné čokolády a nebo stačí je pouze pocákat. Vánoce se blíží a proto provoňte byt těmito výbornými plněnými perníčky.

Bátátovo dýňová polévka

Znáte batáty, neboli sladké brambory? V kombinaci s dýní vznikne opravdu výborná polévka. Vyzkoušejte a uvidíte, že si pochutnáte. Můžete přidat i trochu chilli pro ostřejší chuť. Pokud polévku doplníte kopečkem zakysané smetany, polévku příjemně zjemníte. Polévka je příjemně krémová a krásně zahřeje.

Koláč z jablek

Jelikož se podzim nezadržitelně blíží a počasí tomu nasvědčuje. Připravme si tento podzimní koláč z jablek. Je snadný a rychlý. A to co je nejdůležitější a to že je hlavně chutný. Přidejte do koláče i skořici a tím se příjemně naladíme. K přípravě budete potřebovat kulatou formu o průměru cca 30 cm.

Strouhaný kakaový koláč

Tento výborný koláč nedá moc práce. Vypadá velice efektivně a proto tím okouzlíte případnou návštěvu. Strouhaný koláč obsahuje tvaroh a díky tomu není vůbec suchý, ale je krásně vláčný. Přejeme dobrou chuť.

Vločková polévka

Rychlá a jednoduchá polévka, která je přitom výborná a krásně nás zasytí. Můžete si ji připravit na večeři či k obědu. Jelikož je začíná podzim a jsou chladné večery určitě teplá polévka přijde vhod. Zeleninu v polévce můžete míchat podle aktuálních zásob v lednici či spíži.

Batátová polévka

Batátům se také říkají sladké brambory. Pokud je ještě neznáte tak to je škoda. Patří mezi naší nejvýživnější zeleninu. Dají se upravovat na mnoho způsobů. Pomáhá proti vysokému krevnímu tlaku. Díky obsažené vláknině, je přímo pohlazením pro náš trávicí trakt. Posilují imunitu a jsou výborným zdrojem energie. Batáty lze zapékat, upéct batátové hranolky či chipsy, výborné jsou jako příloha k masu v podobě batátové kaše. Mile Vás překvapí, že i z batátů lze vytvořit sladké jídlo, jako jsou například batátové lívance apod. Naše batátová polévka Vás zahřeje nejen na těle, ale i na duši.

Vafle z kukuřičné mouky

Lehkost těchto vaflí Vás překvapí. Jsou výborné, dobré a pokud jej doplníte ovocem získáte výbornou snídani, kterou si zamilují zejména děti. Doporučuji připravit z dvojité dávky u jedné vafle rozhodně nezůstanete.

Penne se zeleninou a sýrem Feta

Jednoduché a svěží těstoviny, které se hodí jak k obědu či večeři. Kombinovat zeleninu můžete podle chuti. Ale osvědčená kombinace je s cuketou a rajčaty. Příjemné letní jídlo, které nezatíží Váš žaludek, ale i tak příjemně zasytí. Sýr můžete použít i balkánský, který je také příjemně slaný.

Dýňová marmeláda

Ano slyšíte dobře. Marmeláda z dýní je opravdu výborná. Marmeláda se dá připravit z jakékoliv dýně, ale opravdu nejlepší je z dýně hokaido. Dýně obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, kdy nejvíce stojí za zmínku zinek. který je protizánětlivý a příznivě ovlivňuje stav naší kůže, nehtů a vlasů. Urychluje také hojení ran. Podporuje obranyschopnost. A při pravidelné konzumaci ovlivňuje činnost střev. Dýně je výborná i na ledviny. Snad jsme Vás přesvědčili o těchto úžasných účincích a teď si s námi tuto marmeládu připravíte. Marmeláda je výborná i na vánoční cukroví a můžete ji připravit i pokud chcete někoho o Vánocích obdarovat jedlým dárkem.