Vafle z kukuřičné mouky

Lehkost těchto vaflí Vás překvapí. Jsou výborné, dobré a pokud jej doplníte ovocem získáte výbornou snídani, kterou si zamilují zejména děti. Doporučuji připravit z dvojité dávky u jedné vafle rozhodně nezůstanete.

Penne se zeleninou a sýrem Feta

Jednoduché a svěží těstoviny, které se hodí jak k obědu či večeři. Kombinovat zeleninu můžete podle chuti. Ale osvědčená kombinace je s cuketou a rajčaty. Příjemné letní jídlo, které nezatíží Váš žaludek, ale i tak příjemně zasytí. Sýr můžete použít i balkánský, který je také příjemně slaný.

Dýňová marmeláda

Ano slyšíte dobře. Marmeláda z dýní je opravdu výborná. Marmeláda se dá připravit z jakékoliv dýně, ale opravdu nejlepší je z dýně hokaido. Dýně obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, kdy nejvíce stojí za zmínku zinek. který je protizánětlivý a příznivě ovlivňuje stav naší kůže, nehtů a vlasů. Urychluje také hojení ran. Podporuje obranyschopnost. A při pravidelné konzumaci ovlivňuje činnost střev. Dýně je výborná i na ledviny. Snad jsme Vás přesvědčili o těchto úžasných účincích a teď si s námi tuto marmeládu připravíte. Marmeláda je výborná i na vánoční cukroví a můžete ji připravit i pokud chcete někoho o Vánocích obdarovat jedlým dárkem.

Dýňové sušenky

K podzimu neodmyslitelně patří dýně. Lze z ní připravit jak polévka, tak různá hlavní jídla, saláty. Ale je také výborná na pečení a zavařování. Naše dýňové sušenky jsou opravdu skvělé. Příjemně sladké a naladí Vás na nadcházející podzim. Recept je také snadný a díky tomu nemusíte celý den trávit u plotny. Vyzkoušejte a uvidíte. Do sušenek poté můžete přidat třeba nasekanou čokoládu a pod.. Zaručeně si pochutnáte.

Nejlepší těsto na pizzu

Znáte to nejlepší těsto na pizzu? My ano a rádi se s Vámi o něj podělíme. Toto těsto nevyžaduje žádnou práci. Nechá se v lednici 24 kynout a potom můžete tvořit výborné pizzy. Z tohoto množství připravíte asi 3 větší pizzy. Určitě vyzkoušejte a nebudete litovat. Není nad výbornou domácí pizzu.

Maková bábovka

Mák se pěstuje už několik tisíc let. U nás v České republice se začala pěstovat počátkem 19 století. Mák je u nás při pečení velmi oblíbený. Kromě pečení se dají tvořit i náplně a také je výborný do domácích kaší apod. Náš recept na makovou bábovku Vás překvapí tím, že je směrována do zdravějšího životního stylu. Pokud milujete mák a také dbáte na to co jíte. Je tato bábovka tou pravou volbou. Zkuste a zaručeně nezůstanete u jednoho kousku.

Špaldovo žitné housky či bulky

V dnešní době se pečivo zdražuje. Proto si pojďte připravit s námi domácí. Pokud máte pekárnu máte na půl vyhráno. Pokud ne i tak si můžete tyto housky připravit. Jsou skvělé, nadýchané. Z tohoto těsta můžete vytvarovat jak housky, tak bulky, Pokud chcete tak i rohlíky. Špaldová a žitná mouka jsou zdravější než klasická bílá a proto nemusíte mít takové výčitky svědomí, když si housku dáte.

Ořechové cukroví

Až hříšně jednoduché cukroví a k tomu neskutečně dobré. Že to zní až moc dobře. Máte pravdu. Toto ořechové cukroví bude ode dneška připravovat každý rok. Díky tomu, že nemusíte nic válet ani vykrajovat, ušetříte spoustu času, který pak můžete věnovat své rodince při přípravě na advent a sváteční čas.

Vanilkové kolečka

Co k Vánocům neodmyslitelně patří? Vůně vanilky. Dopřejte si ji proto v těchto úžasných vanilkových kolečcích. Recept je až neuvěřitelně snadný. A odpadnou nám starosti s válením a vykrajováním těsta. A zároveň jsou křehké, že se Vám budou rozplývat na jazyku. Určitě si ho jako vánoční cukroví oblíbíte.

Marokánky

Úplně nejjednodušší a nejlepší cukroví jaké znám. Dá se s ním kouzlit. Kombinovat různé sušené ovoce, které máte rádi nebo třeba taky ořechy. Lze přidat kokos, lněné či chia semínka. Existuje mnoho variant. Ať už zdravější či nikoliv. Marokánky patří mezi oblíbené vánoční cukroví. Ale také si je můžete připravit jen tak ke kávě místo sušenek.