Piňa Colada

Piňa Colada je alkoholický nápoj, který je připravován z bílého rumu, kokosového mléka a šťávy z ananasu. Dá se připravit také nealkoholická verze a té se říká VIrgin Colada. Připravte si tento oblíbený nápoj i doma. Příprava je snadná.

Tvarohové knedlíky

Nač kupovat knedlíky, kdy díky tomuto jednoduchému receptu si je můžete připravit sami doma. Chuť je opravdu výborná a moc si pochutnáte. Můžete je připravit jako sladký oběd, večeři či jen tak jako svačinu. Můžete je naplnit téměř jakýmkoliv ovocem. Ale je sezóna jahod a tím pádem jsme je plnily jahodami. Můžete je podávat polité máslem, posypané kakaem, cukrem, perníkem, či si můžete připravit speciální jahodovou omáčku.

Česnekovo sýrová pomazánka

Receptů na pomazánky není nikdy dost. Česnekovo-sýrová pomazánka se dá mazat jak na jednohubky, pod chlebíčky tak i na čerstvé pečivo. Sýr v pomazánce můžete různě obměňovat. Pomazánka je zdravější a tím pádem si ji můžete dopřát bez výčitek častěji.

Cuketové bramboráky

Cuketa je vděčná zelenina, se kterou se dají kouzlit opravdu dobrá jídla. Cuketové bramboráky jsou chutí podobné klasickým bramborákům. Cuketu máme velmi rádi a proto vyzkoušejte další inspiraci z našich vyzkoušených a osvědčených receptů. Hotové bramboráky jsou dobré teplé i studené. A zaručujeme, že je určitě zařadíte do svého jídelníčku.

Domácí chléb

U nás na vesnici, máme málokdy čerstvý chléb, většinou v pondělí, vedoucí málo objedná, a tak už kolem osmé ráno není, tak si peču chléb doma, je výborný ???

Bublanina top recept

Bublanina je vlastně buchta, která se připravuje z třeného těsta. Na přípravu této bublaniny se hodí téměř jakékoliv ovoce co naleznete doma. Ať už se jedná o třešně, višně, jahody, rebarboru, hroznové víno, meruňky, broskve apod. Tento nadýchaný moučník se rozplývá na jazyku a určitě si na něm pochutnáte nejen při nedělní kávě.

Houbové rizoto

Máte dostatek nasbíraných hub? A nevíte co s nimi? Připravte si naše výborné houbové rizoto. I ti co dávají přednost masu, si zaručeně pochutnají a nebude jim tam nepřítomnost masa chybě. Je krásně krémové. Budete se cítit jako byste byli v Itálii.

Hrnkový domácí chléb

Tento recept je výborný v tom, že nepotřebujete váhu a přitom i tak vytvoříte chutný chléb. Stačí mít po ruce vhodný hrnek a máte vystaráno. Chleba je voňavý a chutný, plný bylinek a semínek. Určitě vyzkoušejte!

Domácí chléb s kefírem

Lehký domácí chléb, který obsahuje kefír, provoní celý Váš byt. Kefírový chléb je plný bylinek a tím získává na své chuti. Díky kefíru je krásně nadýchaný a měkký. Kromě toho kefír je i zdraví prospěšný. Tento kvašený mléčný nápoj bojuje proti nádorovým onemocněním, zlepšuje nesnášenlivost laktózy, přispívá Vašim kostem a mnoho dalších.

Domácí chléb bez mouky

Ano, slyšíte správně, představujeme Vám chleba, kde není zapotřebí žádná mouka a stejně je výborný. Pokud si hlídáte váhu je tento chléb pro Vás pravý. Mouka je nahrazena ovesnými otrubami nebo můžete použít i ovesné vločky. Otruby jsou skutečně zdravé. Snižují hladinu cholesterolu a také omezují vstřebávání cukru do krve a také blahodárně působí na náš zažívací trakt. Působí proti zácpě.