Cuketové bramboráky

Cuketa je vděčná zelenina, se kterou se dají kouzlit opravdu dobrá jídla. Cuketové bramboráky jsou chutí podobné klasickým bramborákům. Cuketu máme velmi rádi a proto vyzkoušejte další inspiraci z našich vyzkoušených a osvědčených receptů. Hotové bramboráky jsou dobré teplé i studené. A zaručujeme, že je určitě zařadíte do svého jídelníčku.

Domácí chléb

U nás na vesnici, máme málokdy čerstvý chléb, většinou v pondělí, vedoucí málo objedná, a tak už kolem osmé ráno není, tak si peču chléb doma, je výborný ???

Bublanina top recept

Bublanina je vlastně buchta, která se připravuje z třeného těsta. Na přípravu této bublaniny se hodí téměř jakékoliv ovoce co naleznete doma. Ať už se jedná o třešně, višně, jahody, rebarboru, hroznové víno, meruňky, broskve apod. Tento nadýchaný moučník se rozplývá na jazyku a určitě si na něm pochutnáte nejen při nedělní kávě.

Houbové rizoto

Máte dostatek nasbíraných hub? A nevíte co s nimi? Připravte si naše výborné houbové rizoto. I ti co dávají přednost masu, si zaručeně pochutnají a nebude jim tam nepřítomnost masa chybě. Je krásně krémové. Budete se cítit jako byste byli v Itálii.

Hrnkový domácí chléb

Tento recept je výborný v tom, že nepotřebujete váhu a přitom i tak vytvoříte chutný chléb. Stačí mít po ruce vhodný hrnek a máte vystaráno. Chleba je voňavý a chutný, plný bylinek a semínek. Určitě vyzkoušejte!

Domácí chléb s kefírem

Lehký domácí chléb, který obsahuje kefír, provoní celý Váš byt. Kefírový chléb je plný bylinek a tím získává na své chuti. Díky kefíru je krásně nadýchaný a měkký. Kromě toho kefír je i zdraví prospěšný. Tento kvašený mléčný nápoj bojuje proti nádorovým onemocněním, zlepšuje nesnášenlivost laktózy, přispívá Vašim kostem a mnoho dalších.

Domácí chléb bez mouky

Ano, slyšíte správně, představujeme Vám chleba, kde není zapotřebí žádná mouka a stejně je výborný. Pokud si hlídáte váhu je tento chléb pro Vás pravý. Mouka je nahrazena ovesnými otrubami nebo můžete použít i ovesné vločky. Otruby jsou skutečně zdravé. Snižují hladinu cholesterolu a také omezují vstřebávání cukru do krve a také blahodárně působí na náš zažívací trakt. Působí proti zácpě.

Polévka z červené čočky

Pokud jste ještě neobjevili kouzlo červené čočky, rychle to napravte! Červená čočka je zdravá a lehce stravitelná, oproti klasické čočce. Obsahuje mnoho vitamínů a vlákniny. Blahodárně působí na naše střeva a působí proti zácpě. Vhodná při cholesterolu i u osob s cukrovkou. Můžete si ji dopřát i při odtučňovací kůře. Polévka vás příjemně pohladí na duši a zasytí. Můžete si ji dopřát i jako večeři.

Housky recept

Pojďte si s námi připravit housky s vůní rozmarýnu. Rozmarýn je léčivá bylinka, která se používá jako koření při přípravě skopového, telecího, jehněčího, drůbežího masa, ryb a také omáček. Má dezinfekční a antiseptické účinky. Povzbuzuje oběhový systém, posiluje paměť, usnadňuje soustředění. Podporuje trávení a činnost jater. Neměla by se užívat v těhotenství!!!Hojí namožené svaly a působí proti revmatizmu. Účinků je mnoho, ale i tak přidávejte tuto bylinku do jídel s mírou. Všeho moc škodí.

Chilli con carne

Mezi oficiální pokrm Texasu je chilli con carne. Je to dušený, kořeněný a pikantní pokrm. Připravuje se z hovězího (či jehněčího) masa a chilli papriček. Často také obsahuje fazole, rajčata, pivo, cibuli a mnoho dalšího. Chilli con carne se dá připravit také jako veganský pokrm. Jako přílohu si můžeme dát rýži, pečivo či tortillu. Lze chilli con carne zjemnit zakysanou smetanou.