Pórková polévka

Jelikož má pórek příznivý vliv na naše zdraví, pojďte s námi vyzkoušet pórkovou polévku. Mezi jeho hlavní účinky patří: čistí a detoxikuje organizmus, je výborný na křečové žíly, snižuje cholesterol v krvi, posiluje imunitu a upravuje hladinu cukru v krvi. Pórek nachází v kuchyni široké využití. Pórková polévka je velmi jednoduchá. Vhodná pro děti.

Boršč

Velmi oblíbenou polévkou na Ukrajině či v Rusku je Boršč, který je velmi oblíbený i u nás. Setkat se s různou podobou boršče můžete i v Polsku a Maďarsku. Polévku boršč zaručeně poznáte podle červené barvy, z důvodu přidané červené řepy. Receptů na boršč existuje spousta a na záleží na Vás jaký vyzkoušíte. Polévka je velmi sytá a hodí se jak k obědu, tak i večeři.

Koláč s tvarohem

Pokud Vás neustále honí na něco mlsná, zkuste udělat kompromis a upéct si skvělý zdravý křehký koláč s tvarohem. Výčitky budou poté minimální. Zaručeně si pochutnáte. Upéct si ho můžete i jako dezert či na snídani. Kombinace tvarohu, švestek a džemu Vás mile překvapí. Mlsat se dá i zdravěji.

Květákové placičky

Květák patří mezi naši oblíbeno košťálovou zeleninu. Květák nám čerstvý vydrží v lednici až 10 dní. Obsahuje spoustu vitamínů, minerálů, vlákniny. Má příznivé účinky na organizmus a dají se s ním krásně kouzlit v kuchyni. Receptů na květákové placičky je mnoho. Náš je zaručené odzkoušený. Květákové placičky lze kombinovat se sýrem či šunkou, ale i samotné jsou opravdu výborné. Hotové květákové placičky podáváme s bramborovou přílohou či samotné se zeleninovým salátem.

šalát po mojom

Rýchly šalátik z ktorého sa dokáže aj shlap najesť

Bramborové spirály

Pokud chcete své jídlo ozvláštnit, zkuste vykouzlit efektivní přílohu jakou jsou například bramborové spirálky. Příprava je velmi snadná. Bramborové spirály se hodí jak k masům či bezmasým pokrmům. Lze je konzumovat i samotné s tatarskou omáčkou či oblíbeným dipem.

Minimazance

Minimazance jsou tak malé, aby se vešly každému do ruky i tomu nejmenšímu koledníkovi :). Potěší nejen děti, ale i vy si na nich zaručeně pochutnáte. Minimazance jsou krásně nadýchané a vláčné. Aby minimazance měly krásný tvar použijeme k přípravě silikonové či papírové košíčky na muffiny. Lze také použít i formu na muffiny. Pokud jste vlastníkem domácí pekárny, máte přípravu o mnoho jednodušší.

Vaječná omeleta recept

Vaječná omeleta se výborně hodí jako lehký oběd či večeře. Příprava je velmi rychlá a přitom dobrá. Do omlety můžete přidat jakoukoliv ingredienci. Náš recept na vaječnou omeletu obsahuje brokolici, která je velmi zdravá a dostupná. Z brokolice se dá vykouzlit spousta výborných receptů. Jedním z nich je vaječná omeleta.

Nejlepší vafle

Recept na ty nejlepší a nejkřupavější vafle jsem hledala hodně dlouho. Až po různých kombinacích se nám podařilo, aby vafle byly krásně křupavé. Jelikož vafle bývají čím dál oblíbenější a mnoho lidí si je dopřává nejen jako zpestření snídaně, tak i jako výborný moučník.

Smažená cuketa v těstíčku

Cuketa je velmi oblíbená v kuchyni a taky dostupná. Pokud chcete vyzkoušet i jinou variantu než klasicky smaženou v trojobalu. Doporučujeme smaženou cuketu v sýrovém těstíčku. Je opravdu výborná. Cuketu v sýrovém těstíčku můžete podávat s bramborovou přílohou a tatarskou omáčkou. I za studena je cuketa velmi chutná.