Beránek ze špaldové mouky

Jelikož velikonoční beránek by neměl chybět na stole žádné domácnosti. Tak ani vy co dodržujete zdravý životní styl a nebo si hlídáte nějakou tu kalorii nemusíte se vzdát svého oblíbeného beránka. Stačí když si ho připravíte s námi ve zdravější verzi. Mouku nahradíme zdravou celozrnnou a můžete si kousek dopřát bez výčitek. Určitě si pochutnají i ti co mají radši klasiku.

Smažené bramborové dukáty

Smažené bramborové dukáty se hodí jako příloha k tepelně upraveným masům či rybě. Dopřát si je můžeme i jen tak samostatně s domácími omáčkami a zeleninou. Příprava je opravdu jednoduchá. Smažené bramborové dukátky můžeme ochutit solí, pepřem či kořením podle chuti.

Chleba ve vajíčku

Pokud chcete připravit rychlou večeři pro rodinu, tak vyzkoušejte známý chleba ve vajíčku. Využijete tak i krásně starší chleba. Díky vajíčku bude krásně měkký. My ho máme rádi s česnekem a posypaný strouhaným sýrem.

Bramborový knedlík od babičky

Kdo uměl nejlepší bramborové knedlíky? Samozřejmě naše babičky. Náš knedlík je krásně jemný a zaručujeme Vám , že si už v obchodě žádný nekoupíte. Bramborový knedlík od babičky patří k základům naší české kuchyně. Bramborový knedlík od babičky, se hodí k vepřovému a hovězímu masu. Lze k nim podávat zelí, upravené na různé způsoby a nebo třeba dušený špenát. Záleží na každém co si vybere.

Vepřové výpečky

Vepřové výpečky patří mezi naší klasiku české kuchyně. Vepřové výpečky můžete podávat například s dušeným špenátem a bramborovým knedlíkem. Recept je opravdu jednoduchý a není časově náročný. Vepřové výpečky si připravíme z vepřové plece, která se výborné hodí jak k dušení tak i k pečení.

Smoothie z malin

Smoothie recepty, ač se to nezdá kombinovat se dá cokoliv, Naše velmi oblíbená kombinace je s malinami. Příjemná svačinka, která Vás osvěží a přitom maliny obsahují spoustu vitamínu C. A čím jsou ještě prospěšné pro Naše zdraví? Maliny působí na Naše cévy a cholesterol. Jsou vhodné pro těhotné ženy, u kterých snižují ranní nevolnosti a celkově přispívají na menstruační cyklus. Tyto malé plody působí proti migréně a stresu. Tak pojďte si s Námi připravit výborný nápoj plný zdraví.

Smoothie z borůvek

Smoothie recepty jsou velmi oblíbené. Výborné je i smoothie z borůvek. I díky, že Naše smoothie obsahuje mléčnou složku, příjemně zasytí a můžete si jej dopřát jako dopolední svačinku. Borůvky, toto malé bobulovité ovoce, je výborné na vysoký krevní tlak, zlepšují zrak, obsahují spoustu vitamínu C a také železa.

Smoothie z červené řepy

Po zimě je nejlepší si připravit smoothie, které očistí Náš organizmus. Doplníme tím potřebné vitamíny, minerály a zároveň si pochutnáme. Smoothie recepty můžete kombinovat podle chuti. Stačí k tomu pouze mixér a vhodná zelenina či ovoce. V Našem případě si připravíme smoothie z červené řepy. Červená řepa obsahuje červené barvivo, které je velmi prospěšné pro cévy a tepny. Podporuje činnost jater, působí močopudně, aktivuje tvorbu červených krvinek a má mnoho dalších zdraví prospěšných vlastností.

Americké brambory

Ač se to nezdá, příprava amerických brambor není nikterak složitá. Americké brambory jsou brambory připravované ve slupce. Brambory můžeme ochutit jak různým kořením či česnekem. Záleží pouze na Vaší chuti. Americké brambory se připravují v troubě, obsahují minimum tuku a proto si je občas můžeme dopřát. Brambory se hodí jako příloha k masům, rybě či různě upravené zelenině či sýrům.

Domácí hranolky v troubě

Ničemu jinému se nevyrovnají, výborné domácí hranolky připravené v troubě. Oblíbenou přílohu si můžeme zdravěji připravit kdykoliv doma. Jelikož jsou připraveny v troubě, obsahují minimum tuku. Domácí hranolky se hodí jak k různě upraveným masům, zelenině a sýrům.