Palačinky

Jednoduchý recept na oblíbené palačinky. Rychlé sladké jídlo, které potěší nejen děti. Pojďte si je připravit dneska trochu jinak. Zapečeme si je v troubě. Určitě Vám budou chutnat.

Rýžový nákyp ze švestek

Mnohdy opomíjený a přitom velmi dobrý rýžový nákyp. Pokud Vám zbyly švestky a nebo postačí i švestkový kompot můžete si připravit tenhle výborný nákyp. Levné a časově nenáročné jídlo.

Žemlovka s jablky

Jak zpracovat starší pečivo a zároveň si připravit chutný oběd či večeři. Žemlovka je velmi jednoduchá. Lze ji připravit z jakéhokoliv ovoce co máte doma. Výborná je nejen s jablky, ale třeba i s hruškami. I když žemlovka má své příznivce i odpůrce, zkuste právě té druhé skupině připravit naši žemlovku. Možná změní názor.

Nudle s mákem

Nejznámější oblíbené dětské jídlo. Pojďte ho posunout trochu jiným směrem a připravte si jej podle našeho receptu s domácími nudlemi. Mák je velmi zdravý, obsahuje velké množství vápníku a taky hořčík. Nudle můžete připravit i jinak. Dají se podávat s tvarohem, ořechy či strouhaným perníkem.

Tvarohový krém do dortu recept

Miluju lehké krémy, které jsou univerzální a dají se použít kdekoliv. Tvarohový krém je úžasně lehký a není příliš sladký. Takže se hodí jak do dortu či muffinu.

Čokoládový dort

Tento recept na výborný a vláčný čokoládový dort zaručeně sklidí úspěch a to nejen pro milovníky čokolády. Můžete ho upéct ať už pro návštěvu či pro případného oslavence (např . narozenin). Čokoládový dort a jemná tvarohová náplň se krásně doplňují. Výborný je i s čokoládovou polevou. Recept je jednoduchý, stačí Vám hrnky o objemu 250 ml, tak pojďte s námi si jej připravit.

Bageta

Není nic doma připravit pečivo. Náš recept na domácí bagety je snadný. Pokud nevlastníte domácí pekárnu nedělejte si starosti. Tyto výborné bagety se dají připravit i bez ní.

Lívance bez kynutí

Pojďte si s námi připravit zdravější verzi lívanců. Lívance bez kynutí jsou připravené rychle a pochutná si na nich celá rodina. Díky celozrnné mouky a ovesným vločkám jsou lívance zdravější variantou snídaně. Děti zaručené ocení.

Lívance

Lívance jsou vlastně obdobou palačinek. Jejich složení může mít různou podobu. Nejčastěji obsahují mouku, vejce, mléko, jogurt, prášek do pečiva apod. Je nespočet mnoho kombinací. Lívance ocení především děti, kterým můžete udělat netradiční nedělní snídani.

Čočkový salát

Luštěniny jsou zdraví prospěšné, ale nedopřáváme si jich tolik kolik bychom měli. Zkuste si připravit s námi vitamínový salát plný vlákniny. Čočkový salát Vás může mile překvapit.