Smoothie z červené řepy

Po zimě je nejlepší si připravit smoothie, které očistí Náš organizmus. Doplníme tím potřebné vitamíny, minerály a zároveň si pochutnáme. Smoothie recepty můžete kombinovat podle chuti. Stačí k tomu pouze mixér a vhodná zelenina či ovoce. V Našem případě si připravíme smoothie z červené řepy. Červená řepa obsahuje červené barvivo, které je velmi prospěšné pro cévy a tepny. Podporuje činnost jater, působí močopudně, aktivuje tvorbu červených krvinek a má mnoho dalších zdraví prospěšných vlastností.

Americké brambory

Ač se to nezdá, příprava amerických brambor není nikterak složitá. Americké brambory jsou brambory připravované ve slupce. Brambory můžeme ochutit jak různým kořením či česnekem. Záleží pouze na Vaší chuti. Americké brambory se připravují v troubě, obsahují minimum tuku a proto si je občas můžeme dopřát. Brambory se hodí jako příloha k masům, rybě či různě upravené zelenině či sýrům.

Domácí hranolky v troubě

Ničemu jinému se nevyrovnají, výborné domácí hranolky připravené v troubě. Oblíbenou přílohu si můžeme zdravěji připravit kdykoliv doma. Jelikož jsou připraveny v troubě, obsahují minimum tuku. Domácí hranolky se hodí jak k různě upraveným masům, zelenině a sýrům.

Hrnkové knedlíky

Rychlý hrnkový houskový knedlík. Příloha, kterou můžete použít k omáčkám a masu. Je moc dobrý a zároveň rychlý. Zužitkovat můžeme i starší pečivo.

Krupicová kaše

Krupicová kaše je velmi jednoduché jídlo. Chutná zejména dětem, Hotovou kaši můžeme zdobit kakaem, skořicí, plátkem másla a moučkovým cukrem. Krupicová kaše je ovšem také výborná s kompotovaným ovocem.

Bramborové šišky

Sladká jídla jsou oblíbená především u dětí. Proč jim také občas nedopřát sladký oběd. Bramborové šišky můžeme podávat jak s mákem, tvarohem, strouhaným perníkem a cukrem podle chuti. Příprava není nijak složitá.

Palačinky

Jednoduchý recept na oblíbené palačinky. Rychlé sladké jídlo, které potěší nejen děti. Pojďte si je připravit dneska trochu jinak. Zapečeme si je v troubě. Určitě Vám budou chutnat.

Rýžový nákyp ze švestek

Mnohdy opomíjený a přitom velmi dobrý rýžový nákyp. Pokud Vám zbyly švestky a nebo postačí i švestkový kompot můžete si připravit tenhle výborný nákyp. Levné a časově nenáročné jídlo.

Žemlovka s jablky

Jak zpracovat starší pečivo a zároveň si připravit chutný oběd či večeři. Žemlovka je velmi jednoduchá. Lze ji připravit z jakéhokoliv ovoce co máte doma. Výborná je nejen s jablky, ale třeba i s hruškami. I když žemlovka má své příznivce i odpůrce, zkuste právě té druhé skupině připravit naši žemlovku. Možná změní názor.

Nudle s mákem

Nejznámější oblíbené dětské jídlo. Pojďte ho posunout trochu jiným směrem a připravte si jej podle našeho receptu s domácími nudlemi. Mák je velmi zdravý, obsahuje velké množství vápníku a taky hořčík. Nudle můžete připravit i jinak. Dají se podávat s tvarohem, ořechy či strouhaným perníkem.