Hrnkové knedlíky

Rychlý hrnkový houskový knedlík. Příloha, kterou můžete použít k omáčkám a masu. Je moc dobrý a zároveň rychlý. Zužitkovat můžeme i starší pečivo.

Krupicová kaše

Krupicová kaše je velmi jednoduché jídlo. Chutná zejména dětem, Hotovou kaši můžeme zdobit kakaem, skořicí, plátkem másla a moučkovým cukrem. Krupicová kaše je ovšem také výborná s kompotovaným ovocem.

Bramborové šišky

Sladká jídla jsou oblíbená především u dětí. Proč jim také občas nedopřát sladký oběd. Bramborové šišky můžeme podávat jak s mákem, tvarohem, strouhaným perníkem a cukrem podle chuti. Příprava není nijak složitá.

Palačinky

Jednoduchý recept na oblíbené palačinky. Rychlé sladké jídlo, které potěší nejen děti. Pojďte si je připravit dneska trochu jinak. Zapečeme si je v troubě. Určitě Vám budou chutnat.

Rýžový nákyp ze švestek

Mnohdy opomíjený a přitom velmi dobrý rýžový nákyp. Pokud Vám zbyly švestky a nebo postačí i švestkový kompot můžete si připravit tenhle výborný nákyp. Levné a časově nenáročné jídlo.

Žemlovka s jablky

Jak zpracovat starší pečivo a zároveň si připravit chutný oběd či večeři. Žemlovka je velmi jednoduchá. Lze ji připravit z jakéhokoliv ovoce co máte doma. Výborná je nejen s jablky, ale třeba i s hruškami. I když žemlovka má své příznivce i odpůrce, zkuste právě té druhé skupině připravit naši žemlovku. Možná změní názor.

Nudle s mákem

Nejznámější oblíbené dětské jídlo. Pojďte ho posunout trochu jiným směrem a připravte si jej podle našeho receptu s domácími nudlemi. Mák je velmi zdravý, obsahuje velké množství vápníku a taky hořčík. Nudle můžete připravit i jinak. Dají se podávat s tvarohem, ořechy či strouhaným perníkem.

Tvarohový krém do dortu recept

Miluju lehké krémy, které jsou univerzální a dají se použít kdekoliv. Tvarohový krém je úžasně lehký a není příliš sladký. Takže se hodí jak do dortu či muffinu.

Čokoládový dort

Tento recept na výborný a vláčný čokoládový dort zaručeně sklidí úspěch a to nejen pro milovníky čokolády. Můžete ho upéct ať už pro návštěvu či pro případného oslavence (např . narozenin). Čokoládový dort a jemná tvarohová náplň se krásně doplňují. Výborný je i s čokoládovou polevou. Recept je jednoduchý, stačí Vám hrnky o objemu 250 ml, tak pojďte s námi si jej připravit.

Bageta

Není nic doma připravit pečivo. Náš recept na domácí bagety je snadný. Pokud nevlastníte domácí pekárnu nedělejte si starosti. Tyto výborné bagety se dají připravit i bez ní.