Domácí housky

Výborné a křupavé domácí housky, které se nedají srovnat s kupovanýma. Pokud zrovna nemáte čas zajít do obchodu, tak si je můžete vyzkoušet upéct doma. Recept na domácí housky se dá připravit v pekárně a nebo klasicky pomocí kvásku.

Koprová omáčka od babičky

Recept na koprovou omáčku jako od babičky. Takto ji vaří ta moje a vždycky sklidí úspěch. Je moc dobrá a smetanová. Babička kopr přidává až na konci vaření, aby neztrácel své aroma. Koprovou omáčku u nás jíme s vařeným bramborem a vejcem. Tak to máme rádi.

Koprová omáčka

Jídlo, které má své příznivce i odpůrce. Koprová omáčka je typicky česká omáčka ze smetany, mléka a samozřejmě nesmí chybět kopr, který je nejlépe čerstvý. Koprová omáčka se může podávat jak s knedlíkem či bramborem a k tomu si můžete dát vejce natvrdo či hovězí maso.

Budapešťská pomazánka s lučinou

Odlehčená verze budapešťské pomazánky díky přidané lučiny. Lučinu si můžete připravit také doma (recept najdete na Našich stránkách). Příprava není vůbec těžká a zaručeně si pochutnáte.

Zelňačka s klobásou

Recept na zelňačku s klobásou oceníme právě v zimním období. Krásně Nás zahřeje a zasytí. Zelňačku můžeme podávat i jako hlavní jídlo, kdy k němu můžeme podávat čerstvé pečivo.

Zelňačka

V zimním období je nejlepší si připravit dobrou polévku, která Nás zahřeje. Právě takovou může být zrovna zelňačka, která díky kysanému zeli obsahuje spoustu vitamínů, zejména vitamínu C a tím zvyšuje obranyschopnost Našeho organizmu, kterou právě v těchhle měsících potřebujeme posílit. Recept na zelňačku je skutečně snadný.

Vafle

Recept na jednoduché vafle, které pravidelně doma snídáme. Jsou skutečně velmi dobré a díky obsaženému banánu nemusíte ani sladit.

Celozrnné vafle

Recept na celozrnné vafle, které jsou výborné zejména na snídani. Lze je také podávat jako dezert či večeři. Děti budou nadšené a stačí k tomu pouze vaflovač. Náš recept se s přídavkem ovesných vloček, a proto zasytí na delší dobu a jsou vhodné ke snídani. Podáváme je teplé s ovocem, jogurtem, ořechovým máslem, čokoládou apod. Záleží na Vaši chuti.

Kynuté rohlíčky sladké

Kynuté rohlíčky sladké, jsou obzvláště oblíbené u dětí. Náplň lze obměňovat podle chuti a surovin co máte doma. Lze plnit tvarohem, marmeládou, povidly, čokoládou, ořechy...a mnoho dalších.

Kynuté rohlíčky slané

Recept na kynuté rohlíčky se slanou náplní. Jsou variabilní a dá se použít jakákoliv náplň. Kynuté rohlíčky jsou opravdu výborné a recept jednoduchý.